wtorek, 14 sierpnia 2012

"Dusza kobiety... Ego mężczyzny..." Elżbieta LiszewskaKobieta i jej... dusza. Niezwykła opowieść, której bohaterka - Hania pragnie miłości, tolerancji, szczęścia i spełnienia. Zastanawiasz się, czy możesz być postacią z tej opowieści? A czy zależy Ci na tym, by pokochać siebie i swoje życie...? 

Niesamowita historia o kobiecie i mężczyźnie, dzięki której dowiesz się, jak być wyrozumiałym dla drugiej strony i jednocześnie nie zaniedbywać siebie. Czasami warto spojrzeć na świat oczyma drugiej osoby. 


 
 Autor: Elżbieta Liszewska
Język oryginalny: polski
Kategoria: Literatura popularnonaukowa
Gatunek: nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Forma: poradnik
Liczba stron: 114
Wydawnictwo: Studio AstropsychologiiMężczyzna i jego... ego. To nieustanna wewnętrzna walka, problem z podejmowaniem decyzji, działanie pod wpływem emocji i obawa przed wyrażaniem uczuć. Odkryj tajemnicę Krzysztofa, który stanął w obliczu pewnych wyborów ale podjął nie zawsze łatwą pracę nad sobą. Co z tego wyniknie? 
Historia ta uczy jak żyć w partnerstwie i dostrzegać potrzeby drugiej osoby, a także żyć zgodnie ze sobą i ciągle się rozwijać. 


Autor: Elżbieta Liszewska
Język oryginalny: polski
Kategoria: Literatura popularnonaukowa
Gatunek: nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Forma: poradnik
Liczba stron: 166 
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
     Książka dość nietypowa. Przedstawia ona jedną, tą samą historię z dwóch punktów widzenia - mężczyzny oraz kobiety. Krzysztofa oraz Hanny. Każde z nich ma inne spojrzenie na sytuację, która ma miejsce. Oboje mają odmienne spojrzenie na relacje między nimi oraz świat w którym żyją. Kobieca część ukazuje wrażliwą naturę kobiety oraz skierowana jest bardziej na emocje, natomiast męski punkt widzenia pokazuje jak ważnym i nieodłącznym elementem człowieka jest jego 'ego'.
     Pozycja przedstawia nam jak mamy sobie poradzić z otaczającym nas światem, emocjami jakie w nas tkwią. Ukazuje kilka metod, które pomogą nam zmienić nastawienie do nas samych jak i ludzi, którzy nas otaczają. W książce znajdziemy kilka sposobów jak zmienić siebie, swoje życie. Zaznacza, że zmiany powinniśmy zacząć od siebie, od swojego sposobu myślenia. Nie powinniśmy zmieniać na siłę innych. Jak zmienimy siebie to zupełnie inaczej zaczną nas postrzegać nasi znajomi, czy nawet zupełnie obcy ludzie. Z innym nastawieniem cały świat może się zmienić. Niektóre rady na pewno sama zastosuje w swoim życiu :).
     Było jednak kilka elementów, które do mnie niezbyt w tej pozycji przemawiają. Możliwe, że wynika to z mojej niewiedzy psychologicznej jednak nie podobało mi się tutaj w dość dużej mierze przywoływanie Boga, Jego udział w naszym życiu. Są przecież osoby na przykład niewierzące a jednak chciałyby wynieść kilka cennych rad z tej pozycji, bez boskiej ingerencji... Również pomysł reinkarnacji do mnie nie przemówił. Osobiście nie wierzę w coś takiego ale według statystyk aż 32% ludzi w Polsce w to wierzy więc możliwe, że właśnie Tym ludziom ten element się spodoba.
     Książka jest odpowiednia dla osób, które chcą zmienić swoje życie ale nie wiedzą jak się do tego zabrać. W prosty sposób ukazane są elementy, których powinniśmy przestrzegać aby poprawiło się nasze dotychczasowe życie. Abyśmy żyli szczęśliwi zgodnie z własnymi przekonaniami.
     Bardziej przekonująca dla mnie była wersja "Dusza Kobiety" relacjonowana z punktu widzenia kobiety. Możliwe, że jest to spowodowane faktem iż sama jestem kobietą :).
     Moja ocena: 7/10.

Za książkę dziękuje:
http://www.studioastro.pl/ 

2 komentarze:

Related Posts with Thumbnails