sobota, 21 kwietnia 2012

'Bez mojej zgody' (My Sister's Keeper, 2009) - film

Sara i Brian wiodą spokojne życie. Idylla zostaje jednak przerwana, gdy dociera do nich przerażająca informacja o chorobie córki. Aby ratować życie dziecka, para podejmuje trudną decyzję, która na zawsze zmieni ich życie. Dylematy etyczno-moralne zmieniają ich relacje. Prawdziwy koszmar zaczyna się jednak, kiedy ich druga córka odkrywa prawdę dotyczącą jej poczęcia.

     Mam mieszane odczucia, co często mi się ostatnio zdarza. Fabuła filmu bardzo mi się podobała, tak samo jak w przypadku książki. Jednak patrząc przez pryzmat tego, że film został nakręcony na podstawie konkretnej pozycji, będzie w tym momencie wiele "ale". Po pierwsze czemu zmienili zakończenie? Przez to zmienia się według mnie cały sens zawarty w książce. Po drugie: pominęli wątek prawnika Campbella oraz Julii, który również wiele wnosił wiele do powieści. Wiem, że trudno jest zawrzeć całość książki w jednym filmie ale bez przesady. Niech nie zmieniają zakończenia oraz niech nie pomijają dość ważnych wątków... 
     Gra aktorska na zróżnicowanym poziomie. Bardzo irytowała mnie w tej produkcji Cameron Diaz. Natomiast aktorki, które wcieliły się w role Kate i Anny spisały się moim zdaniem znakomicie.
     Moja ocena: 4/10. Jeśli ktoś nie czytał książki produkcja może się mu spodobać, natomiast mi bardziej podobała się wersja z książki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts with Thumbnails