wtorek, 7 lutego 2012

"Zagubieni w mroku dusz" Susan Hill

"Enigmatyczny inspektor Serrailler, bohater brytyjskich bestsellerów "W labiryncie ulubionych miejsc" i "Ludzie czystego serca", staje wobec zagadki kolejnych porwań dzieci.
Przerażające pokłady przemocy, strachu i szaleństwa – zimnego i obsesyjnego – rodzą się ze zła, ale i z rozpaczy.

To, co odkrywa Serrailler, nie mieści się w żadnych kronikach policyjnych ani rejestrach psychiatrów. Kiedy wreszcie wpada na trop porywacza dzieci, wolałby, żeby koszmar, jaki odkrywa, był tylko złym snem..."
Tył książki 


Autor: Susan Hill
Tytuł oryginalny: The Risk of Darkness 
Język oryginalny: angielski  
Tłumacz: Maciej Nowak-Kreyer
Kategoria: Literatura piękna 
Gatunek: thriller/sensacja/kryminał 
Forma: powieść 
Rok pierwszego wydania polskiego: 2007
Liczba stron: 312Książka niestety mnie zawiodła. Pierwsza część opowieści o Simonie Serrailler ("W labiryncie ulubionych miejsc") podobała mi się. Niestety każda kolejna część mam wrażenie, że jest gorsza od poprzedniej. "Zagubieni w mroku dusz" to już trzecia pozycja opowiadająca o wyżej wspomnianym inspektorze Simonie. 
Niestety tutaj nie znajdziemy już spójnej fabuły. Mam wrażenie, że w tej pozycji autorka przelała na papier wszystkie myśli jakie jej przyszły do głowy odnośnie bohaterów. Żaden z wątków nie został przedstawiony w sposób tak intrygujący, żeby nie można było się oderwać od czytania. Jest ich wiele ale żaden nie jest do końca powiązany ze sobą. Pozycja o wszystkim i o niczym. Po skończeniu czytania nawet nie jestem w stanie określić głównego wątku książki.  Główny bohater - Simon Serrailler irytujący aż do bólu. Prawie czterdziestoletni facet, który nie wie czego chce od życia.
Moja ocena: 3/10
Po czwartą, i ostatnią już pozycje o inspektorze raczej nie będę próbowała sięgać... 

1 komentarz:

  1. A jednak zawiedziona? Szkoda...sam chyba jednak się zdecyduję na jej przeczytanie.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts with Thumbnails