poniedziałek, 27 grudnia 2010

"Pamiętnik" Nicholas Sparks"Jedna z najpiękniejszych powieści o miłości ostatniego dwudziestolecia" 
Z tyłu książki

W starym wytartym notatniku kryje się kronika pewnej miłości, która rozkwitła po zakończeniu II wojny światowej gdzieś w Karolinie Północnej. Noah Calhoun odczytuje ją wieczorami w domu opieki starej kobiecie cierpiącej na chorobę Alzheimera. Dzięki sile uczucia przeżywa na nowo cudowne chwile swojej wielkiej miłości. Przypomina sobie, kiedy w 1932 roku po raz pierwszy zobaczył Allie Nelson - ich potajemne spotkania, wspólne wakacje i trudny okres rozstania, gdy zniknęła z jego życia na czternaście lat... 
Opis książki znaleziony w internecie 
Autor: Nicholas Sparks
Tytuł oryginalny: The Notebook 
Język oryginalny: angielski 
Tłumacz: Nowak Anna Maria 
Kategoria: Literatura piękna 
Gatunek: literatura współczesna zagraniczna 
Forma: powieść 
Rok pierwszego wydania: 1996 
Rok pierwszego wydania polskiego: 1997Nie spodziewałam się, że ta powieść mnie tak wzruszy, gdyż znałam już tą historię poprzez obejrzenie filmu na podstawie właśnie tej książki. Jednak pomimo to chciałam przeczytać tą książkę. I cieszę się, że to zrobiłam. Historia doprowadziła mnie znów do łez, daje ona dużo do myślenia. Ukazuję historię dwojga ludzi, ich miłość która pomimo upływu czasu nie ulotniła się. Tak idealne, że momentami aż nie rzeczywiste. Takiej miłości, takiego pragnienia przetrwania tego uczucia można jedynie pozazdrościć. Może brzmi to trywialnie i tandetnie. Jednak moim zdaniem warto sięgnąć po tą książkę.
Pomimo tego ogólnego zachwytu nad tą książką było coś co mnie irytowało, przeszkadzało podczas czytania. Niestety nie potrafię stwierdzić dokładnie co. Może jak kiedyś dojdę do tego to edytuję ten post aczkolwiek chciałam teraz zrecenzować książkę na świeżo :).
Moja ocena książki: 8/10. Gorąco zachęcam Was do przeczytania książki "Pamiętnik" - albo spodoba się również wam w takim stopniu jak mi albo ją znienawidzicie (chociaż mam nadzieję, że to pierwsze się stanie :)).

11 komentarzy:

 1. Ja również widziałam najpierw film, ale w niczym to nie przeszkodziło - książka przy każdej lekturze robi na mnie takie samo, niesamowite wrażenie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tez ogladałam najpierw film, ale książka lepsza :O)

  OdpowiedzUsuń
 3. słyszałam o książce, ostatnio moja koleżanka mnie do niej zachęcała. Ja jakoś dalej jednak nie mogę się przemóc i przeczytać coś Sparksa ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę zacząć swoją przygodę ze Sparksem. Mam na niego wielką ochotę :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ostatnio wszędzie pojawia się ten cały Sparks. Muszę w końcu zbadać na czym polega jego fenomen ;)

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przeczytam koniecznie! Nicolasa Sparksa pokochałam juz po pierwszej książcę, jednak dotychczas tylko ją przeczytałam, mam zamiar nadrobić koniecznie! Chyba zaczę od pamietnika właśnie! Dziękuję!
  Powiem jeszcze, że jestem nowa na blogspocie, przeniosłam blog coolowe-ksiazki z onetu na:
  http://in-the-imagination.blogspot.com/
  Także gorąco zapraszam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Nicholas Sparks, moim zdaniem, jest najlepszym pisarzem na świecie :). Uwielbiam czytać jego książki. Pozdrawiam wszystkie fanki ( i fanów ) autora :).

  OdpowiedzUsuń
 8. książki nie czytałam, ale film świetny! monalisa

  OdpowiedzUsuń
 9. Książki tego autora czyta się bardzo dobrze. Wzruszają i dają do myślenia:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Książki tego autora czyta się bardzo dobrze. Wzruszają i dają do myślenia:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts with Thumbnails