poniedziałek, 6 grudnia 2010

'Avatar' (Avatar, 2009) - film

Długo oczekiwany film Jamesa Camerona zrealizowany z wielkim rozmachem porównywalnym do "Titanica". Szacowany budżet na poziomie 237 milionów dolarów daje mu trzecie miejsce pod tym względem w historii kina. "Avatar" został wykonany w dwóch technikach: tradycyjnej 2D i zupełnie nowej technice 3D. Zdjęcia do filmu zostały wykonane w 2007 roku, natomiast na postprodukcję przeznaczono dwa lata. "Avatar" opowiada historię sparaliżowanego byłego komandosa, który dostaje szansę odzyskania
 zdrowego ciała. Musi jednak wziąć udział w specjalnym programie militarnym o nazwie Avatar. W rolach głównych między innymi Sam Worthington, Sigourney Weaver, Michelle Rodriguez. Media na całym świecie ogłaszają, że "Avatar" będzie przełomem kina na miarę wprowadzenia w latach 20. dźwięku. Sam Cameron uważa, że będzie to film lepszy od samego "Titanica". 
Opis filmu z filmweb.pl

Film o dziwo mi się spodobał, chociaż początkowo nie byłam do niego pozytywnie nastawiona, gdyż zazwyczaj wszystko co się podoba dużej grupie osób mi zbytnio nie przypada do gustu. Jednak się zdziwiłam, i to na dodatek pozytywnie :). Może trochę za dużo tych wszelkich różnych bitew czy jak to tam nazwać, tych broni itd. Ale ogół mi się podobał. Wątek romansu delikatnie wpleciony w całą historię o niebieskich ludkach. Żeby nie zdradzać za dużo szczegółów jeśli ktoś jeszcze nie oglądał to mogę powiedzieć, że polecam obejrzenie tego filmu :).
Moja ocena: 8/10.

3 komentarze:

  1. Nie trawię tego filmu - zmarnowane parę godzin życia...

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja z kolei całkiem inaczej, niż Futbolowa - uwielbiam ten film bardzo, bardzo. Może to dlatego, że to był pierwszy film w 3D, który widziałam i to był czynnik, który na mnie tak mocno podziałał? Przedstawienie krainy było wspaniałe, wcale nie dziwię się, że prace nad jej przedstawieniem trwały tyle lat.

    OdpowiedzUsuń
  3. Efekty i realizacja - cud, miód, orzeszki i cymes. Pandora z jej mieszkańcami wykreowana doskonale. Ale fabuła... gdzieś to kiedyś już wszystko widziałem, nawet nie tak dawno temu. Pozwolę sobie tedy zaspamować, a jednocześnie polecić ten film: http://www.youtube.com/watch?v=0zLPM8FLMtk - niektóre sceny w "Avatarze" wydają się żywcem stąd wzięte.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts with Thumbnails