sobota, 25 października 2014

'Ostatni taniec' (One Last Dance, 2003) - film
Nagła śmierć choreografa powoduje, że premiera tanecznego spektaklu uzależniona jest od trójki jego dawnych uczniów, którzy jako jedyni znają


 
     Posiadając wolny wieczór, nie wiedząc co ze sobą zrobić, obejrzałam ten film, w sumie przez czystą ciekawość jak wypada w nim jeden z głównych bohaterów, czyli Patrick Swayze, którego znam głównie z produkcji 'Dirty Dancing'.
     Kolejny opis filmu do którego mogę się przyczepić... Opowiada on właściwie pierwsze może dziesięć? minut... a później nie dzieję się nic co warto by w nim zawrzeć. Sama nie wiem jak można by bardziej opisać fabułę. Nawet ciężko zdradzić cokolwiek osobom, które nie oglądały tego filmu, ba! nawet osobom, które go oglądały. Aby opisać osobie od której go pożyczyłam jako jeden z wielu, który obejrzałam sama nie wiedziałam jak go opisać, a po moich znikomych opisach i po podanym tytule sama nie była w stanie przypisać treści do tytułu. Można by rzec, że praktycznie o... niczym? 
     Gra aktorska - tutaj muszę przyznać, że mistrzowska. Nie znam się zupełnie na balecie, więc mi się bardzo podobało. Może osoby zaznajomione w temacie mogłyby bardziej się wypowiedzieć ale na mnie zrobiła na prawdę imponujące wrażenie. Dla mnie balet w tym filmie wygląda na prawdę zjawiskowo.
     Sama nie wiedziałam jak ocenić film - fabuła ciężka do opisania, trochę nudna ale całkowity efekt na prawdę nawet niezły. W tym wypadku trzeba samemu obejrzeć i ocenić czy na prawdę warto. Sama nie wiem czy warto polecać ten film - na pewno nie odradzam, choć nie jest to produkcja, która znajdzie się u mnie, żeby obejrzeć jeszcze raz.
     Moja ocena: 5/10

8 komentarzy:

 1. Filmu nie oglądałam, ale po recenzji też za bardzo nie ciągnie mnie do niego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kto wie, może akurat Tobie przypadłby do gustu :)?

   Usuń
 2. Dla samego Patricka Swayze obejrzałabym ten film.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie właśnie to jeden z głównych powodów dla których go obejrzałam ;)

   Usuń
 3. Nie widziałam tego filmu. Myślę, że w przyszłości obejrzę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ja jakoś nie jestem fanem tego typu filmów :)
  willa

  OdpowiedzUsuń
 5. ja również ten film zostawię w spokoju :) paperplane

  OdpowiedzUsuń
 6. Film bardzo mi się podobał ze względu na układy choreograficzne. Bardzo różnorodne, ale każdy zatrzymywał moja uwagę. Wracałam do nich wielokrotnie. Szczególnie do ostatniego tańca. Choć fabuła jest prosta, mnie podobają się emocje, które są odzwierciedlane tańcem. Film obejrzałam ze względu na Patricka Swayze i jego żonę Lise Nemi, ale powracam do niego ze względu muzykę i taniec.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts with Thumbnails