środa, 19 września 2012

'Choć goni nas czas' (The Bucket List, 2007) - film

Miliarder Edward Cole i mechanik z klasy średniej Carter Chambers żyją w dwóch różnych światach. Pewnego dnia spotykają się w jednej sali szpitalnej i dochodzą do wniosku, że są dwie rzeczy, które ich łączą: chcą robić rzeczy, o których zawsze marzyli, a nie zdążyli ich zrealizować oraz odkryć kim tak naprawdę są. Wyruszają wspólnie w podróż ich życia, odkrywają przyjaźń i uczą się jak najpełniej przeżyć życie.

     Jeden z lepszych filmów jaki dotychczas w swoim życiu obejrzałam. Produkcja zawiera elementy zarówno komedii jak i dramatu. Idealnie one tutaj ze sobą zostały połączone. 
     Gra Nicholsona jak i Freemana bardzo dobra. Idealnie spisali się w swoich rolach. Sama produkcja moim zdaniem doskonale zrobiona. Muzyka perfekcyjnie dobrana, sceneria w scenach gdzie podróżowali przepiękna. Jak na film daje trochę do myślenia. Zakończenie smutne a zarazem pozytywne... Nie wiem jak to inaczej ująć. 
     Temat dość trudny: śmierć. Dopadnie ona każdego z nas, nie jest to raczej temat przy którym można się śmiać. Jednak reżyser bardzo dobrze się tutaj spisał. Były momenty przy których można było się uśmiać, wzruszyć i uronić łzę. 
     Oglądało mi się ten film bardzo dobrze, nie żałuję poświęconego na niego czasu. Film dość niebanalny i z czystym sercem go polecam :).
     Moja ocena: 10/10.

4 komentarze:

  1. z chęcią obejrzę film bądź przeczytam książkę
    ta historia zebrała na tyle pozytywnych opinii, że nie można przejść obojętnie

    OdpowiedzUsuń
  2. Jest to film który potrafił w odpowiedni sposób poruszyć tak ważny temat..

    OdpowiedzUsuń

Related Posts with Thumbnails