poniedziałek, 13 września 2010

"Ogon kici" Ewa Nowak | stosikKicia zdała właśnie do maturalnej klasy i chce spędzić najbliższe lato na obozie ze sprawdzonymi przyjaciółmi, Jednak od pierwszego spotkania z Dawidem nic już nie płynie gładko i spokojnie. Zamiast na obóz harcerski Kicia jedzie na obóz surwiwalowy, wikła się w trudne niezniszczalne uczucie. Szczęście przeplata się z rozgoryczeniem. Autorka zadaje czytelnikowi bardzo ważne pytanie: czy miłość beznadziejna ma jakikolwiek sens? A jeśli nie, to dlaczego jest aż tak pociągająca? "Ogon Kici" to powieść, którą powinna przeczytać każda młoda osoba myśląca, że panuje  nad swoim życiem, uczuciami i przyszłością... 
Tył książki

Autor:  Ewa Nowak
Język oryginalny: polski 
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: literatura dziecięca/młodzieżowa 
Rok pierwszego wydania: 2006Książka lekka, którą można przeczytać w jeden dzień. I wymaga dużo cierpliwości, gdyż trzeba być naprawdę świętym, żeby nie walnąć książką w ścianę z powodu irytującej głównej bohaterki - Kici.  Ma ona osiemnaście lat, od września ma iść do klasy maturalnej a ma psychikę co najwyżej 12 czy 13-latki idącej do gimnazjum. Może książka ma jakiś potencjał, fabuła niczego sobie - o ile ktoś lubi opowieści o wyjazdach na obozy. Tylko ta główna bohaterka, tak irytująca, że gdybym tak bezmyślną osobę spotkała w prawdziwym życiu to chyba bym chyba jej krzywdę zrobiła.
Książka przedstawia historię, gdzie nastolatka zakochuję się w facecie o 25 lat starszym od siebie. Na dodatek z dzieckiem. Co jak co ale mnie takie historie zawsze irytowały. W szczególności te małe skunksy, które rozwalają dobre małżeństwo, które ma dziecko (chodzi mi głównie o te małżeństwa w których jest dobrze a nie o małżeństwa z przymusu jedynie dla dziecka).

Moja ocena przez główną bohaterkę wynosi jedynie 3/10


A oto kolejny stosik książek z biblioteki. A w nim (od góry) :
- "Gdybyś mnie teraz zobaczył" Cecelia Ahern
- "Dobry adres" Carrie Karasyov, Jill Kargman
- "Biały oleander" Janet Fitch
- "Duma i uprzedzenie" Jane Austen

2 komentarze:

  1. Aleś szybko przeczytała tą książkę! :) Ja prawie tydzień męczę "Uwaga na spadające anioły".
    Nie czytałam żadnej książki Ewy Nowak. Kojarzę ją jedynie z Cogito. Natomiast bardzo chciałam przeczytać jakąś książkę Małgorzaty Karoliny Piekarskiej. Zawsze pisała super felietony do Cogito.
    Co do "Dumy i uprzedzenia", to polecam (po przeczytaniu książki) obejrzenie serialu pod tym samym tytułem, z Colinem Firthem (ah!) i Jennifer Ehle w rolach głównych :) Uwielbiam ten mini serial (chyba 6 odcinków). Polecam Ci to z całego serca! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. To nawet nie wiedziałam, że powstał serial o tym tytule. Jak przeczytam to zapewne sobie obejrzę jak znajdę ;)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts with Thumbnails