środa, 2 listopada 2011

'Sierociniec' (El Orfanato, 2007) - film

Po trzydziestu latach nieobecności, do dworu, w którym niegdyś mieścił się sierociniec, wraca Laura - żona Carlosa i matka 7-letniego Simona. Chcąc stworzyć idealny dom dla swojego syna i kilku niepełnosprawnych podopiecznych, Laura zaczyna się martwić zdrowiem psychicznym Simona. Chłopiec zaczyna opowiadać o swoich zmyślonych przyjaciołach. Wszystko wydaje się być w porządku, dopóki Laura nie widzi na własne oczy jednego z jego przyjaciół...

Ogólnie zawsze mnie przerażają horrory w których są dzieci. I to jest chyba najlepszy sposób/ trick, żeby wzbudzić w kimś uczucie przerażenia. 
Koncepcja filmu bardzo mi się podobała. Jako, że nie mam mocnych nerwów w pewnych momentach naprawdę się bałam. Końcówka może nie tyle co szokująca ale intrygująca. Film oglądałam już po raz drugi i nadal mi się podobał. Dostrzegłam więcej elementów całej "układanki" i zakończenie stało się bardziej dla mnie bardziej zrozumiałe. Gra aktorska dla mnie dobra, choć nie rewelacyjna. Niektóre momenty w sumie trochę inaczej bym widziała ale to nie ja jestem reżyserem.
Moja ocena: 9/10. Ogólnie polecam osobom, które lubią ten gatunek filmowy :).

6 komentarzy:

 1. Krzyczałam na nim w kinie. Bardzo głośno. Nie przepadam za horrorami, bo oglądam je w połowie z zamkniętymi oczami- dosłownie. Bardzo psychologiczny, nie przewidywalny, zaskakujący, bez rzezi krwi. Polecam także.

  OdpowiedzUsuń
 2. Clowny, dzieci i duchy... Brrr!!!
  Ale warto się pobać, bo film cudny!

  OdpowiedzUsuń
 3. Film ciągle przede mną, ale czuję, że to moje klimaty :)

  OdpowiedzUsuń
 4. niezły choć jakoś mało straszny :)http://notatnikkulturalny.blogspot.com/2011/02/sierociniec-czyli-za-co-lubimy.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedyś oglądałam... świetny horror!

  OdpowiedzUsuń
 6. Oglądałam i jak nigdy byłam przerażona... Chyba właśnie te dzieci mają w sobie taką moc, która wbija w fotel...

  OdpowiedzUsuń

Related Posts with Thumbnails